Technologia

Tylko naturalne składniki

Mydła produkujemy według starych tradycyjnych receptur. Ich piękny, intensywny zapach wynika z zastosowania jedynie naturalnych olejków eterycznych. Nie zawierają konserwantów, chemicznych utwardzaczy, wybielaczy, środków pieniących. Wszystkie mydła zostały przebadane dermatologicznie.

100 % naturalne

Tworząc nowe receptury staraliśmy się i staramy by ze składu naszych produktów całkowicie wyeliminować, bądź ograniczyć do absolutnie wymaganego minimum zawartość substancji wytworzonych syntetycznie. Jest to niezwykle trudne i w dużym stopniu komplikuje proces wytwarzania. Tym niemniej daje nam to świadomość, że jako jedni z nielicznych, jeśli nie jedyni z producentów kosmetyków nie nadużywamy słowa „naturalne’ przy ich opisie. Stałą praktyką rynkową stało się polecanie klientom kosmetyków wyprodukowanych na bazie substancji syntetycznych jako „naturalne”. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych naszymi produktami by zapoznawali się z ich składem, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące użytych komponentów.

Nie uczulające

Za jedną z głównych przyczyn prawdziwej epidemii alergii we współczesnym świecie uważa się codzienny kontakt skóry z syntetycznymi środkami powierzchniowo czynnymi stanowiącymi podstawę zdecydowanej większości środków higieny i kosmetyków. Użytkownicy produktów naszej firmy nie są narażeni na styczność z detergentami. Innym nośnikiem substancji zawartych w kosmetykach a powodujących uczulenia są aromaty. W „Vesperze” stosujemy dwa typy środków zapachowych. Osoby przedkładające całkowicie naturalny charakter kosmetyku ponad wszystko znajdą w naszej ofercie produkty, które swój zapach zawdzięczają dodaniu naturalnych olejków eterycznych, bądź kompozycji powstałych na ich bazie. Substancje te jednak choć całkowicie naturalne zawierają alergeny. Drugi rodzaj aromatów w naszych kosmetykach to kompozycje syntetyczne pozbawione alergenów, tym samym całkowicie bezpieczne. Wszystkie nasze produkty zostały przebadane dermatologicznie.

Bez chemii

Na każdym kroku podkreślamy brak bądź minimalną zawartość w składzie naszych produktów związków syntetycznych. Czynnikami myjącymi w wytwarzanych przez nas mydłach i żelach są naturalne mydła sodowe lub potasowe a nie detergenty zawierające parabeny i inne substancje, których działanie ma w długofalowej perspektywie negatywny w wpływ na nasz organizm. Należymy do nielicznej grupy producentów wytwarzających na masową skalę kosmetyki o prawdziwie naturalnym składzie.